Hypotheekadviseur Nijmegen

Een huis kopen, verhuizen of verbouwen in Nijmegen? We vergelijken alle geldverstrekkers en regelen je hypotheek voor een vaste prijs. Het eerste gesprek is gratis.

Pas betalen bij de notarisDirect contact via WhatsAppVideogesprek of telefoon

Een huis kopen in Nijmegen

€ 371.314gemiddelde WOZ-waarde (2025)
€ 82.000inkomen nodig als je alleen koopt
€ 86.000samen, bruto per jaar

Bijna zes op de tien woningen in Nijmegen zijn huurwoningen, dus het aanbod koopwoningen is beperkt. 42% van de woningen is een koopwoning. Nijmegen telt 162.473 inwoners.

Woningwaarde en inwoners: CBS via AlleCijfers. Benodigd inkomen berekend met de leennormen van 2026, bij 4,5% rente en 10 jaar vast; alleen heb je iets minder nodig door de alleenstaandenregeling. Wat jij kunt lenen, zie je met de rekentool.

Regelingen in Nijmegen

Starterslening Nijmegen: ja

Nijmegen heeft een starterslening tot € 35.000, voor woningen tot de NHG-grens. De gemeente zet de regeling in 2026 voort, maar verwacht dat het budget snel op is. We checken voor je of er nu ruimte is. Bron

NHG

De gemiddelde woning valt onder de NHG-grens van € 470.000: met NHG krijg je vaak een lagere rente. Vanaf 1 januari 2027: € 500.000.

Startersvrijstelling

Ben je jonger dan 35, dan betaal je bij een woning tot € 555.000 geen overdrachtsbelasting; dat geldt voor de gemiddelde woning in Nijmegen. Vanaf 1 januari 2027: € 615.000.

Hypotheekadvies in Nijmegen

We spreken je via een videogesprek of de telefoon, dus waar je ook woont in Nijmegen, je hoeft nergens heen. Ook ’s avonds.

We helpen starters aan hun eerste huis, verhuizers aan hun volgende, en huiseigenaren die willen verbouwen, verduurzamen of overwaarde willen opnemen. Gaan jullie uit elkaar, dan rekenen we rustig uit wat er met het huis kan. Expats adviseren we in het Engels.

Waarmee kunnen we je helpen?

Veelgestelde vragen

Hoeveel inkomen heb ik nodig voor een huis in Nijmegen?

Voor een woning van gemiddeld € 371.314 heb je alleen ongeveer € 82.000 bruto per jaar nodig, samen ongeveer € 86.000. Dat is bij 4,5% rente, 10 jaar vast, zonder andere leningen. De kosten koper betaal je daarnaast uit eigen geld.

Heeft de gemeente Nijmegen een starterslening?

Nijmegen heeft een starterslening tot € 35.000, voor woningen tot de NHG-grens. De gemeente zet de regeling in 2026 voort, maar verwacht dat het budget snel op is. We checken voor je of er nu ruimte is. Bron.

Kan het gesprek ook bij mij thuis in Nijmegen?

We spreken je het liefst via een videogesprek of de telefoon. Dat is snel, ook ’s avonds, en je hoeft niets te regelen. Heb je toch liever iemand aan tafel, zet het dan bij je afspraak. Dan kijken we samen wat er kan.

Wat kost hypotheekadvies?

Vaste prijzen: € 2.250 voor je eerste huis, € 2.750 voor je volgende huis, € 1.950 voor verhogen of verbouwen en € 2.250 voor oversluiten, all-in. Je betaalt pas bij de notaris.

Plan je gratis gesprek. In één uur weet je méér.

Kies zelf een moment. Via een videogesprek of de telefoon, ook 's avonds.

Je spreekt Ingrid of een van onze adviseursEn je houdt dezelfde adviseur, van het eerste gesprek tot de notaris
Liever eerst appen? Of bel 073 690 89 94

Kies een moment

1 uurVideogesprek of telefoonGratis

Eerstvolgende vrije momenten

Kies een tijd, dan vul je alleen nog je gegevens in.
Vraag? App ons
WhatsAppGratis gesprek