Hypotheekadviseur Utrecht

Een huis kopen, verhuizen of verbouwen in Utrecht? We vergelijken alle geldverstrekkers en regelen je hypotheek voor een vaste prijs. Het eerste gesprek is gratis.

Pas betalen bij de notarisDirect contact via WhatsAppVideogesprek of telefoon

Een huis kopen in Utrecht

€ 474.416gemiddelde WOZ-waarde (2025)
€ 103.000inkomen nodig als je alleen koopt
€ 106.000samen, bruto per jaar

Utrecht is de duurste stad in ons overzicht, en bijna zes op de tien woningen zijn huurwoningen. Het aanbod koopwoningen is dus klein en je moet snel kunnen schakelen. 42% van de woningen is een koopwoning. Utrecht telt 326.940 inwoners.

Woningwaarde en inwoners: CBS via AlleCijfers. Benodigd inkomen berekend met de leennormen van 2026, bij 4,5% rente en 10 jaar vast; alleen heb je iets minder nodig door de alleenstaandenregeling. Wat jij kunt lenen, zie je met de rekentool.

Regelingen in Utrecht

Starterslening Utrecht: nee

Utrecht stopte in 2016 met de starterslening voor koopwoningen en heeft er, voor zover wij weten, nu geen. We kijken in het gesprek welke andere regelingen voor jou gelden. Bron

NHG

De gemiddelde woning ligt boven de NHG-grens van € 470.000. Voor NHG kijk je dus naar de goedkopere woningen. Vanaf 1 januari 2027: € 500.000.

Startersvrijstelling

Ben je jonger dan 35, dan betaal je bij een woning tot € 555.000 geen overdrachtsbelasting; dat geldt voor de gemiddelde woning in Utrecht. Vanaf 1 januari 2027: € 615.000.

Hypotheekadvies in Utrecht

We spreken je via een videogesprek of de telefoon, dus waar je ook woont in Utrecht, je hoeft nergens heen. Ook ’s avonds.

We helpen starters aan hun eerste huis, verhuizers aan hun volgende, en huiseigenaren die willen verbouwen, verduurzamen of overwaarde willen opnemen. Gaan jullie uit elkaar, dan rekenen we rustig uit wat er met het huis kan. Expats adviseren we in het Engels.

Waarmee kunnen we je helpen?

Veelgestelde vragen

Hoeveel inkomen heb ik nodig voor een huis in Utrecht?

Voor een woning van gemiddeld € 474.416 heb je alleen ongeveer € 103.000 bruto per jaar nodig, samen ongeveer € 106.000. Dat is bij 4,5% rente, 10 jaar vast, zonder andere leningen. De kosten koper betaal je daarnaast uit eigen geld.

Heeft de gemeente Utrecht een starterslening?

Utrecht stopte in 2016 met de starterslening voor koopwoningen en heeft er, voor zover wij weten, nu geen. We kijken in het gesprek welke andere regelingen voor jou gelden. Bron.

Kan het gesprek ook bij mij thuis in Utrecht?

We spreken je het liefst via een videogesprek of de telefoon. Dat is snel, ook ’s avonds, en je hoeft niets te regelen. Heb je toch liever iemand aan tafel, zet het dan bij je afspraak. Dan kijken we samen wat er kan.

Wat kost hypotheekadvies?

Vaste prijzen: € 2.250 voor je eerste huis, € 2.750 voor je volgende huis, € 1.950 voor verhogen of verbouwen en € 2.250 voor oversluiten, all-in. Je betaalt pas bij de notaris.

Plan je gratis gesprek. In één uur weet je méér.

Kies zelf een moment. Via een videogesprek of de telefoon, ook 's avonds.

Je spreekt Ingrid of een van onze adviseursEn je houdt dezelfde adviseur, van het eerste gesprek tot de notaris
Liever eerst appen? Of bel 073 690 89 94

Kies een moment

1 uurVideogesprek of telefoonGratis

Eerstvolgende vrije momenten

Kies een tijd, dan vul je alleen nog je gegevens in.
Vraag? App ons
WhatsAppGratis gesprek